Dokumendid

Covid-19 tegutsemisjuhis koolis

Prangli Põhikool

Meetmete rakendamine haiguse leviku ennetamiseks GOVID-19 nakatumisohu korral Prangli Põhikoolis

• Kooli sisenedes peab personal ja õpilane desinfitseerima käed.

• Asutuse personal jälgib isikliku hügieeni nõudeid.

• Personaal ja õpilased pesevad regulaarselt käsi seebiga.

• Tualettruumid on varustatud piisavas koguses kätepesuvahendiga.

• Käsi kuivatatakse paberrätikuga.

• Teha igapäevaselt põrandate märgkoristus kõigis kooliruumides, puhastada ja desinfitseerida tualettruumi pinnad,  pesta pingid/lauad, ukselingid  nõuetekohaste pesemis-/ desinfitseerimisvahenditega.

• Regulaarselt tuulutada ruume, soovitav iga õppetegevuse lõppemisel vähemalt 10 minuti jooksul.

ÕPILASTELE

• Anna kohe õpetajale teada, kui tunned ennast halvasti. o Ära kasuta teiste õpilaste asju (NB! joogipudelid), mille kaudu nakkus võib levida. o Köhides ja aevastades kata nina küünarnuki või salvrätiga. o Pese tihti käsi ja kuivata käed paberrätiku või elektrilise kuivati abil. o Viska kasutatud salvrätik kohe pärast kasutamist ära.

PERSONALILE

• Töötaja, kes on naasnud välisriigist, jääb kaheks nädalaks koju.

• Nakkuskahtluse korral kasuta kaitsevahendeid (kaitsemaskid ja kummikindad) ja teavita kriisimeeskonna liiget.

LASTEVANEMATELE

• Haigusnähtudega õpilane jääb koju  ja vajadusel konsulteerige perearstiga.

• Haigestunud laps peab olema kodus täieliku tervenemiseni. o Kõik lapsevanemad, kes on lastega naasnud reisidelt, jätavad lapsed 14 päevaks koju, sh arvestada ka enda saabumist välismaalt ja kontakti lapsega!

HAIGUSJUHTUM

• Juhul, kui lapsel diagnoositakse koroonaviirus,  teavitab kool kõiki lapsevanemaid, kes jälgivad edaspidi oma lapsi ning sümptomite tekkimisel pöörduvad meditsiiniasutusse.

• Algselt suletakse kooliruumid kaheks nädalaks, õppetöö jätkub distantsõppel. Koolipidaja võib esitada täiendavaid nõudmisi.

Prangli Põhikool

• Kooli sisenedes peab personal ja õpilane desinfitseerima käed.

• Asutuse personal jälgib isikliku hügieeni nõudeid.

• Personaal ja õpilased pesevad regulaarselt käsi seebiga.

• Tualettruumid on varustatud piisavas koguses kätepesuvahendiga.

• Käsi kuivatatakse paberrätikuga.

ÕPILASTELE

PERSONALILE

• Töötaja, kes on naasnud välisriigist, jääb kaheks nädalaks koju.

LASTEVANEMATELE

• Haigusnähtudega õpilane jääb koju  ja vajadusel konsulteerige perearstiga.

HAIGUSJUHTUM